Jak nahradit ztracený zub?


Kdy začít?


Nejlépe okamžitě nebo za 3 měsíce odloženě

V mnoha situacích je zachování podpory měkkých tkání a dostatek kosti klíčový. Abychom předešli úbytku objemu těchto struktur můžeme zavést implantát okamžitě po vyjmutí zubu (vhodné pro přední úsek), případně za 3 měsíce, kdy se v ráně organizuje novotvořená kost.

Po zaléčení parodontitidy

Stejně jako zuby, ani implantáty nemají moc rády kolem sebe zubní kámen, hnisavé parodontální kapsy a množství plaku. Chceme-li aby práce neměla krátkého trvání, je nutné se o okolí zubu starat, pečlivě čistit. Případy kdy došlo k eliminaci zubů na základě parodontidy implantaci nevylučují, vhodnost a možnosti léčby posoudí Váš zubní lékař.

Po vyřešení překážek

Ani ztráty objemu kosti člověka nevyšachují, je však nutné počítat s augmentací. Procesem, kdy se vytvoří takové podmínky, aby kost opět nabyla na objemu a my měli prostor pro zavedení implantátu. A to čekání na nový zub o pár měsíců prodlouží. Stejně tak, jako řešení nepříznivých sklonů zubů, které vznikají nejčasteji neřešením zubní mezery. To se pak ortodontickým aparátkem zub opět napřímí a uvolní místo pro implantát.

Zákrok

Zavedení implantátu trvá přibližně 30-40 minut.